Tadeusz Mazowiecki kandydatem na prezydenta RP

[podpis] Ernest SKALSKI
Gazeta Wyborcza nr 399, wydanie z dnia 05/10/1990, str. 1

Tadeusz Mazowiecki kandydatem na prezydenta RP

W wypowiedzi w głównym wydaniu czwartkowych "Wiadomości" premier Tadeusz Mazowiecki wyraził zgodę na kandydowanie w wyborach prezydenckich. "- Trzeba iść naprzód - powiedział premier - nie można zawracać z wybranej przez Polskę, drogi, ciężko okupionej przez ten rok. Nie można jej wystawić na niebezpieczeństwa. Trzeba iść naprzód lepiej, szybciej, pewniej, ale tą a nie inną drogą. Trzeba, aby Polska, która ma wielką szanse w dzisiejszym świecie i Europie, zajęła godne jej miejsce. Kraju mądrego,...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • [ Tadeusz Mazowiecki ...]

  Gazeta Wyborcza

  [Mazowiecki Tadeusz - listy z apelem, by zredukować zadłużenie.]

 • Mazowiecki w Poznaniu

  Gazeta Wyborcza

  - To, co Polska osiągnęła przez ostatni rok, to zbyt wielka wartość, by z niej zrezygnować nawet w imię zrozumiałej niecierpliwości społecznej - powiedział w piątek Tadeusz Mazowiecki w małej auli Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poz­naniu podczas spotkania Unii Wielkopolan.

 • Wałęsa: Moja przegrana, to przegrana Mazowieckiego

  Gazeta Wyborcza

  W wywiadzie, opublikowanym w dzisiejszym "Newsweeku", Lech Wałęsa oświadczył; że Tadeusz Mazowiecki powinien wycofać swoją kandydaturę na prezydenta. Zapytany przez warszawskiego ko?respondenta "Newsweeka" Andrew Nagórskiego, czy możliwe jest zaleczenie ran, jakie spowodowała kampania wyborcza, odpowie?dział: "Mazowiecki ma szanse. Jeżeli udaje wielkiego, powinien się wycofać. Jest możliwość mojego zwycięstwa i jego uczestnictwa. Inna możliwość - to moja przegrano, ale także jego przegrana".

Polecane tematy