STOJĄ POCIĄGI

Gazeta Wyborcza nr 567, wydanie z dnia 26/04/1991, str. 6

Jacek BORKOWICZ telefonuje z Orszy

STOJĄ POCIĄGI

Nikołaj Rozumow ma 35 lat, jest robotnikiem w zakładach "Instrumentalnyj Zawod" w Orszy. To za jego sprawę zamarł w środę ruch na trasie kolejowej Moskwa ? Paryż. Kolejarze zastrajkowali, ponieważ solidaryzują się z robotnikami Mińska. Tak jak oni żądają zwalania nadzwyczajnego posiedzenia białoruskiej Rady Najwyższej.Do komitetu strajkowego weszli przedstawiciele pracowników wszystkich stacji węzła kolejowego w Orszy. Kilka tysięcy kolejarzy blokuje tory wokół głównego dworca. Stoją pociągi tow...

[autor fot./rys] Sławomir Sierzputowski
RP-DGW

Podobne artykuły

 • Po pierwsze: rozejm

  Gazeta Wyborcza

  Rada Wysokich Przedstawicieli KBWE, która zebrała się w środę na nadzwyczajnym posiedzeniu w Pradze, zaapelowała o natychmiastowe przerwanie walk w Jugosławii Zaproponowała również wysłanie obserwatorów do Jugosławii, po uzyskaniu zgody władz tego kraju.

 • SdRP jak rakieta Patriot

  Gazeta Wyborcza

  "SdRP powinna wydać agitacyjną deklarację programową, która miałaby tak wielką skuteczność rażenia, jak amerykańska rakieta Patriot" - powiedział Tomasz Nałęcz wiceprzewodniczący Rady Naczelnej SdRP na sobotnim posiedzeniu Rady.Krytykowano politykę rządu i zapowiedziano ogłoszenie alternatywnego projektu programu społeczno-gospodarczego na łamach "Trybuny" w najbliższą środę. Rada Naczelna poparła protesty OPZZ i rolników oraz domaga się zmiany polityki społeczno-gospodarczej.

 • Chór do likwidacji

  strony lokalne GW - Kraków

  Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o likwidacji Chóru Polskiego Radia w Krakowie. W środę ma ją jeszcze zatwierdzić Rada Nadzorcza PR, ale to raczej formalność.

Polecane tematy