PO COTE WOJSKA

[podpis] Janusz REITTER
Gazeta Wyborcza nr 205, wydanie z dnia 14/02/1990, str. 1

PO COTE WOJSKA

Czy w dniu, w którym Armia Radziecka opuści Polskę, staniemy się bardziej niepodlegli?Czy żądając wycofania wojsk ZSRR umocnimy swoją pozycję w Europie?Czy chcemy usunięcia tych wojsk również z Niemiec?Związek Radziecki jest gotów wycofać swoje wojska z Polski. Warto więc zadać sobie kilka pytań.Najważniejsze z nich brzmi: czy w dniu, w którym Armia Radziecka opuści nasze terytorium, staniemy się bardziej niepodlegli?Niektórym z nas wydaje się, że tak, ale być może wynika to z nierozróżniania dw...

[autor fot./rys] Jacek Gawłowski
RP-DGW

Podobne artykuły

 • Jadą, by rozmawiać o tym z kim rozmawiać

  Gazeta Wyborcza

  (A) O wycofaniu wojsk dawnej armii radzieckiej z Polski rozmawiać będą dziś w Moskwie dyrektor departamentu europejskiego MSZ Andrzej Ananicz i pełnomocnik rządu ds. pobytu wojsk radzieckich w Polsce gen. Zdzisław Ostrowski - dowiedzieliśmy się od dyrektora (Władysława Klaczyńskiego z MSZ. Nie jest to jednak kolejna tura rozmów o wycofaniu (ostania miała miejsce w listo-padzie, jeszcze za istnienia ZSRR), lecz - jak nam powiedziano -"konsultacje".

 • Ostatnia droga białoruskich żołnierzy. Pogrzeb po 70 latach

  strony lokalne GW - Białystok

  W asyście żołnierzy z kompanii reprezentacyjnych polskiego i białoruskiego wojska na cmentarzu Armii Radzieckiej w Hajnówce spoczęły wczoraj ciała 15 żołnierzy - ofiar niemieckiej ofensywy letniej z 1941 r.

 • REMANENT PRZED POŻEGNANIEM

  Gazeta Wyborcza

  W Polsce jest około 50 tys. żołnierzy radzieckich wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt, jaki posiada Armia Radziecka, za naszą zachodnią granicą, w b. NRD - ponad 360 tys. i tyle w pobliżu naszej granicy wschodniej, w ZSRR - razem około miliona. Wojsko polskie liczy około 250 tys. żołnierzy.

Polecane tematy