70. Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów

Gazeta Wyborcza nr 590, wydanie z dnia 25/05/1991, str. 16

Bez ryzyka - bez medalu

Piotr CZOSTKIEWIGZ telefonuje z CetniewaZ udziałem 137 zawodników z 22 państw rozpoczęły się we Władysła wowie- Cetniewie 70. Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu ciężarów. W pierwszym dniu startował tytko jeden Polak Marek GORZELNIAK, który w wadze 56 kg zajął czwarte miejsce, choć rezultatem 260 kg w dwuboju poprawił rekord życiowy. Na pociechę Gorzelniakowi pozostał "mały" brązowy medal w podrzucie - 145 kg. W piątek wygrali: w wadze 52 kg Rumun Traian CICHAREAN -255 kg (115 + 140) oraz w wadze 5...