Czy bank ma martwić się recesją

[podpis] (abo)
Gazeta Wyborcza nr 495, wydanie z dnia 31/01/1991, str. 2

Czy bank ma martwić się recesją

Sejmowa Komisja Budżetu i Finansów dyskutowała w śro­dę nad przedstawionym przez NBP projektem polityki pie­niężnej w 1991 r. Jedną z proponowanych przez komisję zmian jest zobowiązanie Banku do prowadzenia poli­tyki "sprzyjającej aktywizacji procesów gospodarczych".Uczestniczący w posiedzeniu prof. Zdzisław Fedorowicz skry­tykował stosowaną przez NBP politykę stopy procentowej prze­wyższającej inflacje. "To jest dobra zasada przy niskiej infla­cji ? mówił ? a przy wysokiej jeszcze ją nakręca". ...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Ile rządu, ile chrześcijaństwa

  Gazeta Wyborcza

  (W) Praca nad nową ustawą o radiu i telewizji toczą się dwutorowo: w środę sejmowa komisja ustawodawcza i komisja kultury i środków przekazu omawiały poselski projekt dokumentu. W tym samym czasie Rada Ministrów omawiała rządowy projekt ustawy.

 • UROSNĄ CZYNSZE

  Gazeta Wyborcza

  Podwyżka o 100 proc. czynszów w lokalach kwaterunkowych, zakładowych i w domach prywatnych może wejść w życie 1 lutego tor. Projekt zarządzenia nowy minister budownictwa skierował do Urzędu Rady Ministrów - dowiedzieli się w środę posłowie z Komisji Polityki Przestrzennej, Budowlanej i Mieszkaniowej.

 • Leki i przywileje

  Gazeta Wyborcza

  Projekt ustawy o odpłatności za leki i środki sanitarne przedstawiła w środę do konsultacji senacka Komisja Polityki Społecznej i Zdrowia. Według tego projektu emeryci i renciści powinni płacić za leki powszechnie stosowane 10 proc. ceny, pozostałe osoby objęte ubezpieczeniem społecznym - 30 proc. Leki nie figurujące w spisie leków powszechnie stosowalnych powinny być pełnopłatne. Osoby w trudnej sytuacji materialnej, których nie stać nawet na taką odpłatność, powinny mieć możliwość skorzystania z pomocy opieki społecznej.

Polecane tematy