Gorący mityng

[podpis] (Reuter) (wf)
Gazeta Wyborcza nr 638, wydanie z dnia 28/07/1991, str. 23

Carl Lewis zapowiada rekord świata na setkę

(P) Bieg na 100 m, w którym zwyciężył z czasem 10.02 Carl Lewis byt jedna, z ciekawszych konkurencji rozegranego w piątek w Nowym Jorku mityngu lekkoatletycznego. Drugie miejsce zajął kolega klubowy Lewisa - Mika Marsh (USA) 10,17 set.? Dziś znów biegło mi się wspaniale ? powiedział zwycięzca. ? Czułem się o wiele lepiej niż podczas rozegranych przed miesiącem mistrzostw USA. Jeśli poprawię technikę biegu powinienem w Tokio uzyskać czas w granicach 9,80.W sprincie nie wystartował aktualny rekord...

RP-DGW

• Nie przemęczać nóg

Podczas mityngu lekkoatletycznego w Villeneuve (Francja) bieg na 100 m wygrał Dennis Mitchell (USA) z czasem 10.09. Faworyt tej konkurencji Carl Lewis przybiegł na drugim miejscu - 10,20. Kanadyjczyk Ben Johnson był dopiero siódmy -10,46.

• Wiem, ale nie powiem

Pięcioboistka, która dwukilometrową trasę, biegu przełajowego przebiegnie w 7 minut, dostanie 1000 punktów. Każda sekunda poniżej siedmiu minut daje bonifikatą 5 punktów, każda powyżej - to strata. Podczas czwartej konkurencji pieciobojowych mistrzostw Polski kobiet, rozgrywanych w Warszawie, zaliczanych do Pucharu Świata, dwie zawodniczki zeszły poniżej tej granicy. Szwedka Susanne Lindberg wygrała w czasie 641,05 min., druga była Lori Norwood (USA) - 6.51,27.

• Kronberger znów wygrywa

(P) Petra Kronberger wygrała w Albertville środowy bieg zjazdowy zaliczany do kombinacji alpejskiej uzyskując na liczącej 2306 m trasie "Roc de Fer" czas 1.25,84. niespodziewanie tuż za Austriaczką uplasowała się Kri-sty Schmidinger (1.26,36). Jednakże szanse Amerykanki, podobnie jak trzeciej na mecie Niemki Katji Sełzinger (1.26,49), w dzisiejszym slalomie specjalnym -drugiej konkurencji zaliczanej do kombinacji - są niewielkie.