[podpis] BLO, LOP
Gazeta Wyborcza nr 298, wydanie z dnia 21/12/1998SPORT, str. 40

NARCIARSTWO KLASYCZNE

Nowy lider

Janne Ahonen wykorzystał nieobecność Niemca Martina Schmitta na zawodach PŚ w Harrachovie. Fin wygrał w sobotę i niedzielę i został nowym liderem PŚ. Polacy nie startowali.

W sobotę po pierwsz...

RP-DGW

• Funaki? Schmitt? Ahonen?

SPORT

W ubiegłym roku Turniej Czterech Skoczni wygrał Kazuyoshi Funaki. Mało brakowało, a pobiłby przy tym rekord wszech czasów - otarł się bowiem o komplet zwycięstw. W tym roku największe szanse na zwyci

• JANNE AHONEN

Fin Janne Ahonen, jako ósmy w historii zawodnik, nie wygrał żadnego z czterech konkursów, a mimo to został zwycięzcą całego Turnieju Czterech Skoczni. Choć ma zaledwie 21 lat, jest jednym z najbardzi

GW Kraków

Prowadzi w klasyfikacji Pucharu Świata. Jest najlepiej zarabiającym w tym roku skoczkiem narciarskim na świecie. Zainkasował już 143 tys. franków szwajcarskich. Pochodzi z fińskiego Lahti. W wieku 16