Sprawa Palikota do poprawki

[podpis] ES
Gazeta Wyborcza nr 96, wydanie z dnia 24/04/2009KRAJ, str. 4

Sprawa Palikota do poprawki

Błędy były, chociaż nierażące. Radomska prokuratura jeszcze raz zbada, czy nie popełniono przestępstwa przy finansowaniu kampanii wyborczej Janusza Palikota.

Wczoraj przed sejmową komisją sprawiedliwości z umorzenia śledztwa dotyczącego wpłacania znacznych sum na kampanię wyborczą Janusza Palikota w 2005 r. tłumaczył się prokurator krajowy Edward Zalewski. Prokuratura Krajowa uznała, że umorzenie było częściowo uzasadnione, a częściowo nie.

Uzasadnione - z powodu braku cech przestępstw...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Konfrontacja prezydenta Majchrowskiego

  strony lokalne GW - Kraków

  Prokuratura w Busku-Zdroju wraca do głośnej sprawy przedsiębiorcy pogrzebowego Zbigniewa B. i niepowiadomienia o niej przez prezydenta Jacka Majchrowskiego. Prokuratorzy przesłuchali już prezydenta Krakowa, a w sobotę skonfrontowali go z biznesmenem Wacławem Stechnijem.

 • Ziobro nie spłonie na stosie?

  Gazeta Wyborcza

  Zbigniew Ziobro uważa się za ofiarę "linczu" ze strony PO. Chodzi o śledztwo płockiej prokuratury w sprawie ujawnienia Jarosławowi Kaczyńskiemu akt śledztwa przeciw mafii paliwowej w grudniu 2005 r.

 • Śledztwo w Kartuzach. Pomógł artykuł

  [ DLO GD ] - strony lokalne GW - Gdańsk

  Po artykule "My się sami ocenimy" śledczy z Kartuz wszczęli śledztwo, którego wcześniej odmawiali. Pod koniec września opisaliśmy skargę mieszkańca Sopotu na decyzję Prokuratury Rejonowej w Kartuzach

Polecane tematy