Brawo Czechy! Senat w Pradze zagłosował za Traktatem Lizbońskim

[podpis] JACK
Metro nr 1572, wydanie z dnia 07/05/2009WYDARZENIA, str. 4

Brawo Czechy! Senat w Pradze zagłosował za Traktatem Lizbońskim

Izba wyższa czeskiego parlamentu przegłosowała ustawę upoważniającą prezydenta Vaclava Klausa do ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Traktat ma zreformować powiększoną do 27 państw Unię Europejską. Za jego przyjęciem głosowało 54 z 79 obecnych senatorów. To wystarczyło, bo dla decyzji wiążącej potrzeba było trzech piątych głosów.

Wynik głosowania wcale nie był pewny. W czeskim senacie większość mają eurosceptyczni liberałowie. Uważają, że traktat ogranicza promowanie narodowych interesó...

RP-TEM

Podobne artykuły

 • Paryż mówi tak Lizbonie

  Gazeta Wyborcza

  Francja stanie się pierwszym dużym krajem Unii, który ratyfikuje nowy unijny traktat. Większością 336 przeciw 52 francuscy posłowie zgodzili się wczoraj na ratyfikację traktatu lizbońskiego. Dziś w i

 • WŁOCHY. Lizbona ratyfikowana

  Gazeta Wyborcza

  Izba Deputowanych jednomyślnie przyjęła wczoraj ustawę o ratyfikacji traktatu lizbońskiego. Za opowiedziało się 551 deputowanych, czyli wszyscy głosujący. - Chcemy Europy polityki, a nie biurokracji.

 • W Berlinie koniec sporu o ratyfikowanie traktatu z Lizbony

  Gazeta Wyborcza

  Niemiecki prezydent Horst Köhler podpisał pakiet ustaw kompetencyjnych potrzebnych do ratyfikacji traktatu lizbońskiego. Dziś prezydent ma złożyć podpis pod traktatem.

Polecane tematy