Półfinał Marcina

[podpis] NATALIA JĄDER
strony lokalne GW - Szczecin nr 195, wydanie z dnia 21/08/2009Sport, str. 11

Marcin Lewandowski (UKL Ósemka Police) zakwalifikował się do dzisiejszego półfinału biegu na 800 metrów. Zajął 3. lokatę swojej serii z czasem 1:48,41Lewandowski trafił na niezwykle wyrównaną serię. Bieg wygrał brązowy w Pekinie i mistrz świata z Osaki 2007 - Alfred Kirwa Yego (Kenia), ale o kolejne miejsca trwała zacięta walka. Decydowała fotokomórka - nasz zawodnik był wolniejszy o 0,01 s od Węgra Tamasa Kaziego, a szybszy o 0,02 od Saudyjczyka Mohammeda Al-Salhiego.Półfinał był planem minimum...