Cały dom w abstrakcji

[podpis] NATALIA JURZYK;ROZMAWIAŁA NATALIA JURZYK
strony lokalne GW - Poznań miasto nr 199, wydanie z dnia 26/08/2009Kultura, str. 7

Cały dom w abstrakcji

Maluje, rysuje, pisze, a ostatnio postanowiła zamieszkać we własnym obrazie. Beata Pflanz od miesiąca tworzy obraz na ... elewacji własnego domu w podpoznańskim Suchym Lesie. Tydzień pracy zniszczył deszcz - część ściany spłynęła, ale się nie poddała. A co na to rodzina i sąsiedzi?Projekt, który początkowo miał obejmować tylko część budynku, rozrósł się - abstrakcyjne murale pokryją wszystkie ściany domu.BEATA PFLANZ: Pomysł narodził się trzy lata temu, kiedy z mężem dobudowaliśmy moją pracownię...

[autor fot./rys] TOMASZ KAMIŃSKI
PO-DLO

Podobne artykuły

 • BADANIA TERMOWIZYJNE

  Ładny Dom

  DZIŚ KAMERY TERMOWIZYJNE WYKORZYSTUJE SIĘ NIE TYLKO DO POSZUKIWAŃ OSÓB ZAGUBIONYCH W LESIE. DZIĘKI NIM MOŻNA TEŻ ŁATWO SPRAWDZIĆ, GDZIE W DOMU SĄ MOSTKI TERMICZNE, CZY IZOLACJA CIEPLNA ŚCIAN I DACHU MA WYSTARCZAJĄCĄ GRUBOŚĆ, A OKNA SĄ DOBRE I WŁAŚCIWIE OSADZONE.

 • Siła gestu malarza

  strony lokalne GW - Wrocław

  Pokryta kolorami ściana i obraz liczący 103 metry długości to tylko część wystawy Lecha Twardowskiego, którą oglądać można we wrocławskiej galerii Entropia. Pokaz artysty jest kolejnym z cyklu "Gesty malarskie"

 • Żydowska ulica z przedwojennej Polski

  strony lokalne GW - Warszawa

  To nie będą warszawskie Nalewki czy Szeroka na krakowskim Kazimierzu, ale kolaż z ulic wielu miast i miasteczek II Rzeczypospolitej. Taką koncepcję przyjęli twórcy przyszłej galerii międzywojennej w Muzeum Historii Żydów Polskich.

Polecane tematy