WUG REAGUJE NAWET NA DONOSY

[podpis] ROZMAWIAŁ TOMASZ GŁOGOWSKI
strony lokalne GW - Katowice nr 221, wydanie z dnia 21/09/2009Z drugiej strony, str. 2

PO KATASTROFIE NA ŚLĄSKU

WUG REAGUJE NAWET NA DONOSY

W poniedziałek przedstawimy wyniki kontroli przeprowadzonej w kwietniu w kopalni Wujek-Śląsk - zapowiada Wyższy Urząd GórniczyEDYTA TOMASZEWSKA, RZECZNICZKA WYŻSZEGO URZĘDU GÓRNICZEGO: Od razu zarządziliśmy kontrolę. Inspektorzy Okręgowego Urzędu Górniczego zjechali na dół już 20 kwietnia. Przygotowanie kontroli wymaga trochę czasu, tego nie można zrobić w godzinę. Inspektorzy sprawdzili urządzenia pracujące na dole, w tym wszystkie czujniki metanu. Zarówno na ruchu Wujek, bo tej kopalni dotyczy...

[autor fot./rys] PRZEMYSŁAW JENDROSKA
KA-DLO

Podobne artykuły

 • Wiedzieli, że pod ziemią źle się dzieje

  strony lokalne GW - Katowice

  Czterej członkowie dozoru kopalni Wujek-Śląsk są podejrzani o narażenie górników na śmierć. - Nie dbali o to, aby podlegli im elektromonterzy naprawiali urządzenia podziemnego systemu przeciwwybuchowego - twierdzą śledczy.

 • Świadkowie: Bez kantów z czujnikami metanu

  Gazeta Wyborcza

  Eksperci w kopalni Wujek-Śląsk wykluczyli podziemny pożar, wstrząs czy iskrę po zetknięciu metalu ze skałami. Teraz zbadają kawałki maszyn.

 • Górnicy z kopalni Wujek-Śląsk sprzedawali w pracy marihuanę

  strony lokalne GW - Katowice

  Katowicka policja rozbiła górniczą szajkę, która handlowała marihuaną w kopalni Wujek-Śląsk. - Szacujemy, że w ciągu ostatnich kilku tygodni sprzedali co najmniej pół kilograma narkotyków - twierdzą śledczy.

Polecane tematy