Polski hit nie lepszy od belgijskiego średniaka

[podpis] KUBA DYBALSKI, MARCIN NAPIÓRKOWSKI
Gazeta Sport nr 227, wydanie z dnia 28/09/2009Piłka nożna, str. 4

PORÓWNANIE MECZÓW LIGOWYCH W POLSCE I BELGII

Polski hit nie lepszy od belgijskiego średniaka

Nawet najlepsze polskie drużyny nie dorównują tempem rozgrywania akcji i umiejętnościom gry zespołowej belgijskim średniakom. Prześledziliśmy statystycznie mecze Legia - Lech i Excelsior Mouscron - Anderlecht Bruksela.- Ze względu na potencjał polskiej gospodarki powinniśmy mieć silniejszą ligę niż na przykład liga szwedzka. Obecnie powinniśmy się porównywać ze Szkocją z Austrią, Belgią, a gonić Holandię - mówił niedawno "Gazecie" ekspert z firmy Deloitte. To dlatego do porównania wybraliśmy mec...

RP-TSP

Podobne artykuły

 • Żytko dał Wiśle remis

  strony lokalne GW - Płock

  Że Warta będzie groźna, wiadomo było od dawna. Mimo to Wisła już właściwie w pierwszej akcji mogła ustawić sobie mecz. Nie dała rady. I gdyby nie zagranie ręką w polu karnym Alaina Ngamayamy, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Mateusz Żytko nie zdobyłby wyrównującego gola. Wisła - Warta 1:1 (0:1)

 • Pobiegliśmy aż miło

  strony lokalne GW - Kielce

  W Końskich sygnał do startu dał wicemistrz olimpijski, a w Nowinach zwycięzca biegu stwierdził, że się oszczędzał, bo... za godzinę gra ligowy mecz. W całym regionie tysiące osób wzięły udział w akcji "Polska Biega"

 • Wielki dzień naszej piłki

  strony lokalne GW - Poznań

  Co ma zrobić kibic w weekend, w który nie gra ekstraklasa? - Iść na mecz A lub B klasy w swoim mieście - zachęca Michał Zachodny, organizator ogólnopolskiej akcji "Wielki dzień naszej piłki"

Polecane tematy