Grudniowa zieleń

[podpis] Tekst Wiesław Gawryś
Ogrody nr 12, wydanie z dnia 01/12/2009Rośliny miesiąca, str. 74

Grudniowa zieleń

Nawet gdy zimą brakuje śniegu, w ogrodzie nie musi być smętnie. Zieleń zapewniają drzewa i krzewy, a nawet niektóre byliny. Dodatkową zaletą większości z nich jest upodobanie do zacienionych miejsc, w których niewiele roślin dobrze się czuje Wiesław Gawryś, wicedyrektor Ogrodu Botanicznego PAN w warszawskim PowsinieWARTO MIEĆ W OGRODZIE TAKŻE:Świerk pospolity ?Finedonensis? o intensywnie żółtych młodych przyrostach, później zieleniejących; świerk pospolity ?Cruenta? - bardzo rzadko spotykaną od...

[autor fot./rys] Zdjęcia Wiesław Gawryś, Adam Kozak, Medium/GAP, Officina Botanica
RP-MOZ

Podobne artykuły

 • PIERWSZA POMOC OGRODNICZA

  Ogrody

  Piszcie do nas, jeśli macie problemy z ogrodem. Odpowiedź ekspertów prześlemy e-mailem lub listownie, a wybrane pytania i odpowiedzi na nie opublikujemy.

 • MNIEJ ZNANE BYLINY

  Magnolia

  Oferta bylin w sklepach ogrodniczych i szkółkach jest coraz bogatsza i często można trafić tam na rośliny bardzo wartościowe, choć nie zawsze popularne.

 • SALONOWE BEGONIE

  Magnolia

  Liście begonii mają fascynujące wzory. Jedne porównuje się do anielskich skrzydeł, inne prezentują królewski przepych. Są też begonie, które pięknie kwitną. To prawdziwe klejnoty wśród doniczkowych roślin.

Polecane tematy