null

Podobne artykuły

 • Prof. Michał Swoboda

  strony lokalne GW - Płock

  Urodził się 24 września 1910 r. w Kolbuszowej na ziemi rzeszowskiej w rodzinie Władysława Swobody, urzędnika skarbowego i Emmy z domu Ergietowskiej, nauczycielki. W 1929 r. zrobił w rodzinnej miejsco

 • Komisja 133-z

  Gazeta Wyborcza

  Rozmowa z Krzysztofem Kasprzykiem członkiem Komisji Wyborczej w Konsula* cle PRL w Chicago, naczelnym redaktorem tygodnika "Kurier", przewodniczącym oddziału! krakowskiego rozwiązanego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.Jak się oficjalnie nazywa Twoja funkcja?

 • ODYSEJA

  Gazeta Wyborcza

  Polska chce wejść do EWG. W tym roku rozpoczynają się negocjacje, w których ustalono zostaną warunki przystąpienia. Dojście do pełnego członkostwa poprzedzone ma być kilkunastoletnim okresem tzw. stowarzyszenia z EWO. Podpisanie umowy o stowarzyszeniu, przewidywane na drugą połowę 1992 roku zwiąże Polskę z europejskim procesem integracyjnym i da czas na stopniowe przystosowanie gospodarki do wymagań jednolitego rynku europejskiego.Status państw stowarzyszonych mają obecnie Cypr, Malta i Turcja. Czwartym krajem stowarzyszonym była Grecja, która przystąpiła do EWG w 1980 roku po 18-letnim okresie adaptacji. Członkiem Wspólnoty może zostać tylko kraj europejski.

Polecane tematy