Aktorstwo w fotosach

[podpis] IZABELA SZYMAŃSKA
strony lokalne GW - Warszawa nr 31, wydanie z dnia 06/02/2010Kultura, str. 8

Aktorstwo w fotosach

Zdjęcia dokumentujące trzy okresy pracy możemy zobaczyć podczas wystawy "Andrzej Łapicki w Teatrze Narodowym".- Zależało nam, żeby na wystawie zaprezentować różnorodność ról Andrzeja Łapickiego, co jest trudne, bo - jak przyznaje sam aktor - grał on głównie role komediowe i psychologiczne - mówi Michał Smolis z Teatru Narodowego, kurator wystawy. - Jednak udało nam się znaleźć zdjęcia np. z przedstawienia "Benefis" w reż. Ryszarda Peryta, które nie było może najbardziej udanym spektaklem, jednak...

[autor fot./rys] CEZARY MAREK LANGDA/ARCHIWUM ARTYSTYCZNE TEATRU NARODOWEGO
WA-DLO

Podobne artykuły

 • Ochłapy rosyjskiej duszy

  Gazeta Wyborcza

  "Iwanow" budził nadzieje - powrót Łapickiego, wielka literatura. Reżyser niebezpiecznie zagrał jednak w dostojewszczyznę i nudę. Efekt - spektakl pogrąża się w autodestrukcji Antoni Czechow "Iwanow"

 • ODSZEDŁ OSTATNI AMANT POLSKIEGO KINA

  Metro - Kraj

  * W latach 60. wjechał samochodem w tramwaj, bo zagapił się na ulicy na minispódniczkę. Chwalił dekolt Kaliny Jędrusik, nogi Elżbiety Czyżewskiej, wdzięk Beaty Tyszkiewicz czy charyzmę Krystyny Jandy. Przyjaciele, którzy nazywali go czule Łapą, mówili "na wieki wieków amant"

 • Zjawisko Eichlerówna

  Gazeta Stołeczna

  - Jak się na mnie obraziła, przez tydzień grała do mnie tyłem. Dopiero jak kupiłem bukiet róż rzuciła mi się na szyję i powiedziała: "No, nareszcie" - tak Irenę Eichlerównę wspominał Andrzej Łapicki.

Polecane tematy