Chcemy wiedzieć, co planują młodzi

[podpis] RAFAŁ KOWALSKI
strony lokalne GW - Płock nr 45, wydanie z dnia 23/02/2010Wydarzenia, str. 3

Chcemy wiedzieć, co planują młodzi

Biskup Piotr Libera powołał młodzieżową radę duszpasterską diecezji płockiej. Ma ona koordynować i opiniować różne inicjatywy ewangelizacyjne kierowane do młodzieży. Pierwsze duże wyzwanie już w marcu: uroczyste świętowanie Niedzieli Palmowej.W skład rady (pięciu księży, jedna siostra zakonna, 13 osób świeckich) weszli m.in. przedstawiciele Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego "Petroklezja", członkowie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży "Studnia", Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. ...

PL-DLO

Podobne artykuły

 • Nowy biskup pomocniczy

  strony lokalne GW - Bielsko-Biała

  Obdarzaj bliźnich życzliwym uśmiechem i wyrozumiałością, miej dla nich zawsze wielkie serce - mówił wczoraj kardynał Dziwisz do Piotra Grebera, nowego biskupa pomocniczego diecezji bielsko-żywieckiej.

 • Biskup Libera kontra prokuratura

  strony lokalne GW - Płock

  Biskup płocki Piotr Libera twierdzi, że poddany był przez gliwicką prokuraturę "daleko idącej i niczym nieuzasadnionej" inwigilacji. Złożył już zażalenie w tej sprawie, a w piątek diecezja płocka opublikowała oświadczenie.

 • W Płocku proboszcz tylko po kursie

  Gazeta Wyborcza

  Biskup płocki Piotr Libera zarządził w swojej diecezji kurs proboszczowski. I to obowiązkowy. Ksiądz, który go nie ukończy, nie ma co marzyć, że kiedyś będzie proboszczem.

Polecane tematy