Złota Kanada!

[podpis] ŁUKASZ CEGLIŃSKI
Gazeta Sport nr 50, wydanie z dnia 01/03/2010Vancouver 2010, str. 8

HOKEJ

Sidney Crosby strzelił złotego gola w 8. minucie dogrywki i Kanada pokonała USA 3:2 w fantastycznym finale turnieju hokejowego!Po 40 minutach było 2:1 dla Kanadyjczyków, którzy na początku trzeciej tercji w ciągu dwóch minut dwukrotnie obili oba słupki amerykańskiej bramki. Gospodarze prowadzili i kontrolowali grę, a ich bramkarz Roberto Luongo bronił świetnie. Po każdej interwencji kilkanaście tysięcy ubranych na czerwono fanów wyło "Luuuuuuuuu!", a Kanada była bliżej złota.Amerykanie, którzy p...