Mają plan: pokazać ludziom Mozarta

[podpis] PN
strony lokalne GW - Zielona Góra nr 54, wydanie z dnia 05/03/2010Co Jest Grane, str. 6

ZIELONA GÓRA. Koncert w Avangardzie Stu

Mają plan: pokazać ludziom Mozarta

Zielonogórskie trio Reed Connection przymierza się do wyjątkowego koncertu. Już za kilka dni zagra Kwintety fortepianowe Mozarta i Beethovena. To utwory, które zabrzmią w Zielonej Górze po raz pierwszy.Reed Connection to zielonogórski zespół z gatunku muzyki klasycznej. Powstał niespełna rok temu, z inicjatywy Michała Mogiły, Jarosława Podsiadlika i Rafała Dołęgi. Na co dzień muzycy są solistami Filharmonii Zielonogórskiej. Po godzinach, jako trio d?anches Reed Connection grają polską i światową...

[autor fot./rys] MATERIAŁY ORGANIZATORA
ZI-DLO

Podobne artykuły

 • Mozart w hotelu Ruben

  strony lokalne GW - Zielona Góra

  Zielonogórskie trio Reed Connection przymierza się do wyjątkowego koncertu muzyki kameralnej. Już za kilka dni, wraz z Beatą Bilińską i Maciejem Baranowskim, zagrają Kwintety fortepianowe Mozarta i Beethovena.

 • Rachmaninow w rękach młodych

  strony lokalne GW - Białystok

  W ramach cyklu "Młodzi polscy dyrygenci" białostoccy filharmonicy tym razem zaprosili do siebie Jakuba Chrenowicza. Pod jego batutą dziś wieczorem zabrzmią utwory Mozarta, Rachmaninowa i Brahmsa. Jako solistka wystąpi pianistka Beata Bilińska.

 • Harmonie miasta z kameralistami

  Co Jest Grane - Lublin

  Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego zaprasza na kolejny koncert z cyklu Harmonie Starego Miasta. 3 lipca w Trybunale Koronnym wystąpią kameraliści lubelscy w składzie Nurłan Alimbajew (skrzypce), Szymon Krzemień (wiolonczela) oraz Teresa Księska-Falger (fortepian). Na program koncertu złożą się utwory Ludwika van Beethovena: Sonata skrzypcowa c-moll op. 30 i Sonata wiolonczelowa A-dur op. 69 oraz kompozycja Felixa Mendelssohna- -Bartholdy?ego - Trio d-mol op. 49 na skrzypce, wiolonczelę i fortepian.

Polecane tematy