Marka Edelmana tu nie będzie

[podpis] HANKA NOWICKA
Metro nr 1814, wydanie z dnia 19/04/2010WYDARZENIA, str. 9

Marka Edelmana tu nie będzie

Na grobie Marka Edelmana przy ul. Okopowej na Cmentarzu Żydowskim zostaną złożone żółte kwiaty, będące symbolem pamięci o żydowskich bohaterach. Tak zaczną się dzisiaj obchody 67. rocznicy powstania w getcie warszawskim.

O godz. 11.30 przy kwaterze Bohaterów Getta na Cmentarzu Żydowskim spotkają się dzisiaj ci, którzy chcą kontynuować tradycję obchodów rozpoczętą przez Marka Edelmana.

"Przez 65 lat, 19 kwietnia w południe, na uboczu oficjalnych uroczystości, Marek Edelman co roku tą sa...

RP-TEM

Podobne artykuły

 • Warszawa oddała hołd powstańcom

  strony lokalne GW - Warszawa

  Bez przemówień, podniosłych słów i apeli poległych odbyły się wczoraj obchody 68. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie. Ich uczestnicy przynieśli pod pomnik tylko żółte tulipany i żonkile.

 • Niepopularny bohater

  strony lokalne GW - Łódź

  "Dla Edelmana domem była Polska, a nie jakiś odległy Izrael, w którym nie czuł się dobrze" - mówił o Marku Edelmanie Mosze Arens. W Muzeum Miasta Łodzi rozpoczynają się Dni Marka Edelmana, jednego z dowódców powstania w getcie warszawskim i kardiologa związanego z łódzkim szpitalem Pirogowa

 • Głód miłości w getcie

  strony lokalne GW - Łódź

  - Film "Kropla szczęścia" przypomni, że ludzie żyjący w getcie byli zdolni do najwyższych uczuć. Może po projekcji spojrzymy na nich nie tylko bez litości, ale również z zazdrością? - zastanawia się Jolanta Dylewska, operatorka, która po raz kolejny wejdzie w skórę reżysera

Polecane tematy