Ile za niesłuszny areszt?

[podpis] WOJCIECH WIĘCKO
strony lokalne GW - Białystok nr 105, wydanie z dnia 07/05/2010Wydarzenia, str. 3

Ile za niesłuszny areszt?

Jan S. został oskarżony o zamordowanie żony, na dziesięć miesięcy trafił nawet za kraty aresztu. O uniewinnienie walczył aż dziesięć lat. Teraz chce, by państwo zapłaciło mu za wszystkie szkodyProces oskarżonego mężczyzny to jedna z najgłośniejszych spraw na Podlasiu. Toczyła się w sumie cztery razy. Raz Jan S. został nieprawomocnie skazany na 15 lat więzienia. Trzy razy - również nieprawomocnie - był uniewinniany. Ostatecznie o jego niewinności zadecydował Sąd Najwyższy w lipcu ubiegłego roku.M...

BI-DLO

Podobne artykuły

 • Policjant jeszcze w areszcie posiedzi

  strony lokalne GW - Lublin

  Sąd przedłużył tymczasowy areszt policjantowi z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Tomasz S. jest oskarżony o znęcanie się nad żoną. Gdyby nie decyzja sądu, wyszedłby zza krat w poniedziałek.

 • Odszkodowanie za areszt lekarza

  strony lokalne GW - Białystok

  Zarówno prokuratura, jak i kardiochirurg prof. Tomasz Hirnle odwołali się od wyroku zasądzającego lekarzowi 90 tys. zł tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia od skarbu państwa za niesłuszny areszt w sprawie karnej.

 • Areszt dla przedsiębiorczych

  strony lokalne GW - Zielona Góra

  Marika, uczennica pierwszej klasy V LO w Zielonej Górze, sprawdzała wczoraj, jak się pracuje w areszcie śledczym. Po co? Brała udział w Dniu Przedsiębiorczości.

Polecane tematy