Mistrzowie w kłopotach

[podpis] OLGIERD KWIATKOWSKI
Gazeta Wyborcza nr 137, wydanie z dnia 15/06/2010Sport, str. 36

Włochy - Paragwaj 1:1. Obrońcy tytułu zaczęli mundial anemicznie i od straty gola. Podnieśli się jednak, wyrównali i byli bliscy zwycięstwa...62-letni Marcelo Lippi poszedł na kompromis. Wystawił wyjściowy skład w nieco więcej niż połowie złożony z mistrzów świata - w jedenastce znalazło się ich sześciu. Byłoby o jednego więcej, ale kontuzjowany jest Andrea Pirlo.Długo jednak ta drużyna nie dała po sobie poznać, że cztery lata temu królowała na mundialu. Zaczęła nieźle, ale po kilku minutach dał...