Niewidomi boją się metra

[podpis] WOJCIECH KARPIESZUK
strony lokalne GW - Warszawa nr 219, wydanie z dnia 18/09/2010Wydarzenia, str. 3

Niewidomi boją się metra

Dramatyczna konferencja prasowa osób niewidomych pod stacją metra Centrum. Domagają się jak najszybszego zamontowania pasów pozwalających wyczuć laską krawędzie peronów. Apelują: - Usłyszcie w końcu nasz głosPrzyszło kilkanaście osób z Polskiego Związku Niewidomych, ale nie tylko. Niektórzy mieli koszulki z hasłem: "Metro niebezpieczne dla niewidomych. Nie udawaj, że nie widzisz problemu". Był też Filip Zagończyk, student Uniwersytetu Warszawskiego. Dokładnie dwa lata temu na stacji Centrum wpad...

[autor fot./rys] FILIP KLIMASZEWSKI
WA-DLO

Podobne artykuły

 • Neonazism w Holandii

  Gazeta Wyborcza

  Holendersko policja zaaresztowała 18 osób, w tym posła, przedstawiciela skrajnie prawicowej frakcji belgijskiej, Filipa Dewinter. Zostali zatrzymani w Dordrechcie we wtorek, tuż przed rozpoczęciem konferencji prasowej, zwołanej przez holenderską "Partię Centrum" i belgijski "Blok Flamandzki".

 • Olimpijskie trasy, tory i tafle

  Gazeta Wyborcza

  "Pierwsze zimowe Igrzyska w tylu miejscach Jednocześnie" - tak Francuzi reklamują XVI Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Albertville w Alpach Sabaudzkich. Rzeczywiście, zawody sportowe tych Igrzysk rozgrywana bodą aż w dziesięciu miejscowościach, w dwóch znajdą się olimpijskie wioski, w dalszych dwóch centra prasowa i radiowo- telewizyjna, a w dwóch kolejnych -kwatery członków obsługi technicznej oraz gości honorowych.

 • Życie w Centrum

  Gazeta Wyborcza

  (P) Fundacja Prasowa Solidarności związana a Porozumieniem Centrum kupiła w czwartek za 24 mld 300 mln zł drukarnię "Życia Warszawy" przy ul. Marszałkowskiej.

Polecane tematy