Stawiają na chińskich inwestorów

[podpis] JOANNA BLEWĄSKA;JOANNA BLEWĄSKA
strony lokalne GW - Łódź nr 224, wydanie z dnia 24/09/2010Wydarzenia, str. 7

Stawiają na chińskich inwestorów

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna chce mieć stronę internetową w języku chińskim. Opracuje ją chińska pracownica polskiego konsulatu w Kantonie, która dziś rozpoczyna w Łodzi dwutygodniowy stażChiny cieszą się dużym zainteresowaniem biznesu. Właśnie z tym krajem rozpoczyna współpracę Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Na chińskich inwestorów liczy też ŁSSE. Jej przedstawiciele byli nawet z misją gospodarczą w tym kraju i do dziś prowadzą kilka rozmów z zainteresowanymi Polsk...

[autor fot./rys] TOMASZ STAŃCZAK
LO-DLO

Podobne artykuły

 • Katalonia nie chce być Hiszpanią

  Gazeta Wyborcza

  Mieszkańcy 166 gmin odpowiadali wczoraj na pytanie: "Czy jesteś za tym, by Katalonia stała się demokratycznym państwem socjalnym, członkiem UE?". Choć głosowanie miało znaczenie symboliczne, wywołało irytację w Madrycie.

 • Katalonia karze premiera Zapatero

  Gazeta Wyborcza

  Katalończycy odebrali władzę koalicji, która parła do maksymalnego rozluźnienia związków Barcelony z Madrytem. To cios w lewicowy rząd premiera José Luisa Zapatero.

 • Jerzy Gorzelik po raz trzeci wybrany na szefa RAŚ

  strony lokalne GW - Katowice

  Pełniący od ośmiu lat funkcję przewodniczącego Ruchu Autonomii Śląska historyk sztuki Jerzy Gorzelik został w sobotę po raz trzeci wybrany na to stanowisko. Poparło go 118 spośród 120 delegatów.

Polecane tematy