Obrazy do dotykania w Muzeum Śląskim

[podpis] IWONA SOBCZYK
strony lokalne GW - Katowice nr 243, wydanie bl z dnia 16/10/2010Jedynka, str. 1

Obrazy do dotykania w Muzeum Śląskim

Od dzisiaj galeria malarstwa polskiego Muzeum Śląskiego jest dostępna dla osób niedowidzących i niewidomych. Czeka tu na nich specjalnie przygotowana trasa zwiedzania. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.Zbiory malarstwa polskiego należące do Muzeum Śląskiego do tej pory były dla osób niedowidzących i niewidomych niedostępne. Tak jest w całej Polsce, ale katowiccy muzealnicy jako pierwsi w kraju postanowili z tym wykluczeniem skończyć. Wczoraj specjalnie przygotowaną trasą dla niewidomych i nie...

[autor fot./rys] DAWID CHALIMONIUK
KA-DLO

Podobne artykuły

 • Obrazy do dotykania w Muzeum Śląskim

  strony lokalne GW - Katowice

  Od dzisiaj galeria malarstwa polskiego Muzeum Śląskiego jest dostępna dla osób niedowidzących i niewidomych. Czeka tu na nich specjalnie przygotowana trasa zwiedzania. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

 • Jak można pomóc niewidomym

  strony lokalne GW - Bydgoszcz

  Mówiący zegarek i kalkulator, dotykowe książeczki dla dzieci i okulary, które informują o zbliżającej się przeszkodzie. Wczoraj na Starym Rynku wolontariusze zaprezentowali sprzęt, który pomaga niewidomym w codziennym życiu.

 • Wybory: niewidomym łatwiej głosować

  strony lokalne GW - Zielona Góra

  Niewidomi nie będą musieli już liczyć na opiekunów i przyjaciół. W wyborczą niedzielę 9 października dostaną karty z alfabetem Braille?a.

Polecane tematy