Gdzie będzie miejskie lodowisko? Gdzieś na Tysiącleciu

[podpis] ANETA NAWROT
strony lokalne GW - Częstochowa nr 262, wydanie z dnia 09/11/2010Jedynka, str. 1

Gdzie będzie miejskie lodowisko? Gdzieś na Tysiącleciu

Najpierw ślizgawka była na Starym Rynku. Potem na placu Biegańskiego. A gdzie stanie w tym roku? - Myślę, że na Tysiącleciu - mówi prezes MOSiR-u Marian Dziewoński.Kiedy kilka lat temu przenośna ślizgawka pojawiła się w centrum Częstochowy, mieszkańcy polubili ją od razu. Od samego początku były na niej tłumy. Większości podobała się lokalizacja na Starym Rynku, ale ze względu na wykopaliska lodowisko zostało przeniesione. Nowym miejscem był plac Biegańskiego. I tutaj lodowisko miało mnóstwo zwo...

CZ-DLO

Podobne artykuły

 • Mniej ulg w komunikacji

  Gazeta Wyborcza

  (W) Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy ograniczającej prawo do bezpłatnych i zniżkowych przejazdów środkami komunikacji publicznej.

 • SPOSÓB NA KOMUNALNE

  Gazeta Stołeczna

  W Moskwie i Bombaju zarząd komunikacją miejską i środki transportu są publiczne. Londyn ma publiczny zarząd i przewoźników na kontraktach. W wielu miastach USA jest odwrotnie - prywatni menedżerowie zarządzają publicznymi środkami transportu. Zaś w Hongkongu wszystko jest prywatne. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądać warszawska komunikacja miejska.

 • Nocne autobusy zostaną po staremu

  strony lokalne GW - Katowice

  Grupa społeczników zaproponowała wprowadzenie zmian w rozkładzie nocnych autobusów i tramwajów. Ale KZK GOP większości propozycji nie przyjął. Szykuje się tylko drobna korekta.

Polecane tematy