Odkrywamy Świętokrzyskie - Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Słynie z bogatej kolekcji zegarów słonecznych, ale zobaczyć w nim można cenne pamiątki po Józefie Piłsudskim i LegionachStała ekspozycja zajmuje dwie zabytkowe kamienice w jędrzejowskim rynku (plac Tadeusza Kościuszki). Starsza, wzniesiona na początku XVIII wieku, to dawna apteka cysterska. Druga, z XIX-wiecznym rodowodem, była domem Przypkowskich. Pierwsi przedstawiciele tego rodu herbu Radwan zamieszkali w Jędrzejowie ok. 1820 ...

[autor fot./rys] JAROSŁAW KUBALSKI
KI-DLO

• Legion honorowy

Gazeta Stołeczna

- Nie przyjechaliśmy po zwycięstwo, bo z Pogonią nie mamy szans. Chcieliśmy trochę pograć i honorowo przegrać - powiedział Edward Grzelak, trener rugbistów Legionu Legionowo, po porażce 8:20 w Siedlc

• Dzielne legiony

Skra prowadziła w pierwszej połowie różnicą 18 punktów, lecz po dramatycznej końcówce wygrała z Legionem tylko 105:99. Początek meczu należał do Legionu, ale już po kilku minutach dzięki rzutom z dys

• Legion Rozgromiony

GW Bydgoszcz

Koszykarze Kujawiaka/Astorii i Noteci Inowrocław łatwo pokonali swoich rywali. Bydgoszczanie zwyciężyli różnicą ponad 30 punktów, a inowrocławianie aż pięćdziesięcioma. Bydgoszczanie wygrali wyraźnie