Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste

[podpis] BOGDAN WRÓBLEWSKI
Gazeta Wyborcza nr 295, wydanie z dnia 18/12/2010Kraj, str. 3

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste

"Gazeta" pierwsza poznała wzór dowodu osobistego z chipem, który Polacy zaczną nosić od 1 lipca 2011 roku.Tego dnia upływa termin ważności najstarszych dowodów, którymi posługujemy się dziś. - Zmienimy dowody, ale nie trzeba będzie zmieniać portfeli - zapewnia wiceszef MSWiA Piotr Kołodziejczyk odpowiedzialny za wprowadzenie rewolucji w dowodach. Wielkość i materiał (plastik) się nie zmienią. Reszta będzie różnić nowy dokument od tego, którym posługujemy się dziś.Nowy dowód będzie miał chip. A w...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Nowe dowody osobiste

  Gazeta Wyborcza

  Wobec nowej sytuacji powstałej w komisji śledczej i wycofywania jej poszczególnych członków Agora postanowiła dostosować się do toku jej prac i dokonać zmian personalnych w składzie swoich świadków.

 • Czego się dowiedzą o tobie z nowego dowodu osobistego

  Gazeta Wyborcza

  Jak pogodzić rozwój technologii z pokusą stworzenia rządowego oka Wielkiego Brata? Ile biometrii w nowych dowodach osobistych? Ile danych o obywatelach w przyszłym rejestrze dowodów?

 • Urząd miasta wkroczy do Nowego Świata

  strony lokalne GW - Rzeszów

  W centrum handlowym Nowy Świat w Rzeszowie utworzony zostanie punkt urzędu miasta. - Będzie można w nim załatwić m.in. wymianę dowodu osobistego, a także prawa jazdy - mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta.

Polecane tematy