Pomorze odnawia energię

[podpis] MICHAŁ BRANCEWICZ;BRA
Magazyn Pomorski nr 18, wydanie z dnia 24/01/2011, str. 1

Pomorze odnawia energię

Zielona Energia, Słoneczne Pomorze oraz Czyste Powietrze Pomorza - w tych konkursach można ubiegać się o środki na instalację m.in. baterii słonecznych i pomp ciepła. Takie proekologiczne postawy są w wymierny sposób wspierane finansowoWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił niedawno nabór wniosków, który stwarza możliwość uzyskania dofinansowania w formie dotacji lub pożyczki na inwestycje z zakresu ochrony powietrza i odnawialnych źródeł energii.Konkurs Słon...

[autor fot./rys] KAMIL GOZDAN
GD-TMP

Podobne artykuły

 • POMPY CIEPŁA I OGNIWA FOTOWOLTAICZNE

  Ładny Dom

  POMPY CIEPŁA WYKORZYSTUJĄ DO OGRZEWANIA DOMU I WODY ENERGIĘ ODNAWIALNĄ, KTÓRĄ MAMY "ZA DARMO". Z TEGO POWODU SĄ EKONOMICZNE (NA RAZIE TYLKO EKSPLOATACYJNIE). BYŁYBY TEŻ EKOLOGICZNE, GDYBY NIE TO, ŻE W POLSCE SĄ ZASILANE PRĄDEM WYTWARZANYM W NIESPRAWNYCH ELEKTROWNIACH WĘGLOWYCH I PRZESYŁANYM PRZESTARZAŁYMI SIECIAMI ENERGETYCZNYMI.

 • Odnawialne źródła energii

  Dom oszczędny

  W naszym kraju coraz popularniejsza staje się energia odnawialna. Jej źródłem są słońce, wiatr, woda oraz wnętrze ziemi

 • KOLEKTORY SŁONECZNE

  Ładny Dom

  KOLEKTORY SŁONECZNE POZWALAJĄ WYKORZYSTAĆ ODNAWIALNĄ ENERGIĘ ZE SŁOŃCA DO PODGRZEWANIA WODY. MOGĄ WIĘC BYĆ TRAKTOWANE JAKO PRZYJAZNE ŚRODOWISKU. NIE ZAWSZE JEDNAK SĄ EKOLOGICZNE, A PRZY TYM I EKONOMICZNE, ALE MOŻNA TO ŁATWO ZMIENIĆ.

Polecane tematy