Zdawali z gotowcem

[podpis] DOMINIKA WANTUCH;JAROSŁAW SIDOROWICZ
strony lokalne GW - Kraków nr 36, wydanie z dnia 14/02/2011Jedynka, str. 1

Ministerstwo Sprawiedliwości bierze pod lupę egzamin w krakowskiej KSSiP

Zdawali z gotowcem

Aplikanci szkoły, która kształci przyszłych sędziów i prokuratorów, na egzaminie razem z pytaniami otrzymali... gotową odpowiedź. Ale egzaminu nie przerwano. Komisja nikomu nie powiedziała o pomyłceNa egzamin z prokuratorskiego postępowania przygotowawczego w krakowskiej Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury 17 stycznia stawiło się 150 aplikantów. To jedna z dwóch grup na roku. Druga zdawała egzamin tydzień wcześniej. Zadanie: napisać dwa postanowienia, w tym o powołaniu biegłych. Jak ustali...

[autor fot./rys] MICHAŁ ŁEPECKI
KR-DLO

Podobne artykuły

 • IPN Grzybowskiemu nie daruje

  Gazeta Wyborcza

  Wczoraj w krakowskim oddziale Biura Lustracyjnego IPN przesłuchano prof. Mariana Grzybowskiego, sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

 • Co wolno prokuratorom

  Gazeta Wyborcza

  Krajowa Rada Prokuratorów nie ma jak zbadać, czy naruszono niezależność prokuratora badającego m.in. legalność okazyjnego zakupu służbowego auta przez szefa ABW.

 • KSSiP: Egzamin do powtórki

  strony lokalne GW - Kraków

  Po publikacji "Gazety" władze Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury unieważniły egzamin, na którym aplikanci razem z zadaniem dostali gotową odpowiedź. Zostanie powtórzony. Komisji egzaminacyjnej jednak władze szkoły zmieniać nie zamierzają.

Polecane tematy