null

• Start drugiej ligi ostatecznie przełożony

strony lokalne GW - Olsztyn

Nie 6 marca, ale tydzień później drugoligowcy rozpoczną rundę wiosenną. Taką decyzję podjęli działacze Wydziału Gier PZPN. Większość klubów narzeka na zalegający śnieg na obiektach sportowych, który uniemożliwia rozgrywanie spotkań. Piłkarscy działacze jednoznacznie stwierdzili, że do pierwszego weekendu marca nie są w stanie usunąć zasp, nie niszcząc przy tym murawy. Oznacza to, że OKS 1945 Olsztyn zainauguruje rundę rewanżową (13/14 marca) wyjazdowym spotkaniem z Ruchem Wysokie Mazowieckie, Jeziorak Iława zagra u siebie z Sokołem Aleksandrów Łódzki, zaś elbląska Olimpia podejmie Resovię Rzeszów. Z kolei 20. kolejka (OKS - LKS Nieciecza, GKS Jastrzębie - Jeziorak, Świt Nowy Dwór Maz. - Olimpia) zostanie przeniesiona na 14 kwietnia. Szkoleniowcy przewidując taką sytuację już wcześniej zarezerwowali terminy kontrolnych spotkań w marcu. Wczoraj sparingi rozegrali piłkarze iławskiego Jezioraka. W Płocku przegrali z pierwszoligową Wisłą aż 1:4. Jedyną bramkę dla zespołu prowadzonego przez Wojciecha Tarnowskiego zdobył w 14. minucie Remigiusz Sobociński. - Zawiodła przede wszystkim obrona - mówi Bogdan Nerowski, kierownik Jezioraka. - Zaczęliśmy tracić bramki, po tym, jak z boiska zszedł Tomasz Zakierski [w 34. minucie zastąpił go Krzysztof Kressin - red.].

• OKS 1945 pokazał, że warto grać do końca

Podopieczni trenera Zbigniewa Kaczmarka kontynuują dobrą passę w rundzie wiosennej. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Łowiczu tym razem na własnym stadionie pokonali Start Otwock 1:0. Trzeba jednak przyznać, że gdyby piłkarze OKS 1945 wykorzystali dogodne sytuacje, wynik spotkania byłby o wiele wyższy.

• Puszcza pokonana

strony lokalne GW - Płock

Futboliści Wisły Płock wygrali w Niepołomicach z broniącą się przed spadkiem Puszczą 2:1. Obie bramki dla Wisły strzelił Kamil Biliński.