Oskarżony Kaczyński

[podpis] WRÓB
Gazeta Wyborcza nr 100, wydanie z dnia 30/04/2011Kraj, str. 10

Oskarżony Kaczyński

Jarosław Kaczyński jako prezes PiS pierwszy raz usiądzie przed sądem karnym na ławie oskarżonych.To będzie proces o pomówienie, który wytoczył mu b. szef MSWiA i prokurator krajowy Janusz Kaczmarek. W piątek Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję sądu rejonowego o umorzeniu sprawy.Kaczyński w 2008 r. we "Wprost" zarzucił Kaczmarkowi, że tkwił w "układzie", w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" - że "blokował śledztwa", a na spotkaniu w Tarnowskich Górach nazwał Kaczmarka "agentem śpiochem". Ka...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Kamiński przed komisją Blidy

  Gazeta Wyborcza

  - Zarówno premier Kaczyński, jak i premier Tusk interesowali się najważniejszymi śledztwami - mówił wczoraj b. szef CBA Mariusz Kamiński przed komisją badającą śmierć Barbary Blidy.

 • Dwie narady w sprawie Blidy

  Gazeta Wyborcza

  Były dwie narady poświęcone sprawie Barbary Blidy - zeznał wczoraj Janusz Kaczmarek, b. prokurator krajowy, przed komisją śledczą badającą okoliczności śmierci b. posłanki SLD.

 • Raport Czumy do poprawki

  Gazeta Wyborcza

  Posłowie komisji ds. nacisków z PO i SLD zapowiadają zmianę raportu z jej prac autorstwa Andrzeja Czumy (PO). Pewne poprawki zapowiada sam Czuma.

Polecane tematy