Szczęśliwy artysta, smutny pedagog

[podpis] KATARZYNA PAWŁOWSKA-SALIŃSKA
Gazeta Praca - Kraj nr 147, wydanie z dnia 27/06/2011, str. 2

Szczęśliwy artysta, smutny pedagog

Polscy studenci wierzą, że studia pomogą im znaleźć pracę. Wierzą też, że będą pracować w zawodzie, najchętniej za pensję powyżej 2 tys. - podaje najnowszy raport "Bilans kapitału ludzkiego"Młodzi Polacy nie boją się przestróg tych, którzy twierdzą, że uczelnie produkują bezrobotnych. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PARP i Uniwersytet Jagielloński, aż 87 proc. uczniów planuje dalszą edukację, najchętniej na studiach wyższych.Dobrej myśli są także studenci. Aż 81 proc. badanych uważa, ż...

RP-TPR

Podobne artykuły

 • Polaku, na szkolenie marsz!

  Gazeta Praca - Kraj

  Firmy mówią, że szkolą, a pracownicy twierdzą, że się nie dokształcają. Kto ma rację? Czy Polacy w ogóle chcą się douczać?

 • Artysta bez etatu

  Gazeta Praca - Kraj

  Artyści nie mają w Polsce łatwego życia. Rzadko mogą liczyć na dobre zarobki i zawodowe spełnienie. Ile jest w tym ich winy?

 • TRAKTAT STRAT?

  Gazeta Wyborcza

  Uzgodniony przed ponad rokiem traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Polską a Stanami Zjednoczonymi wywołał w Polsce krytykę. Mówi się np., że nie stać nas na wprowadzanie pełnej ochrony patentowej na produkty chemiczne czy lekarstwa, że bilans zysków i strat będzie dla polskiej gospodarki niekorzystny.

Polecane tematy