Mniej współpracy z Białorusią

[podpis] PAWEŁ WROŃSKI
Gazeta Wyborcza nr 191, wydanie z dnia 18/08/2011Kraj, str. 5

Mniej współpracy z Białorusią

Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział zawieszenie porozumienia polsko-białoruskiego, które umożliwiało bezpośrednią współpracę prokuratur obu krajów. Teraz możliwa będzie tylko współpraca na szczeblu prokuratur generalnych.Seremet uczestniczył wczoraj wieczorem w posiedzeniu połączonych komisji - spraw zagranicznych oraz łączności z Polakami za granicą. Obie komisje - jak zapowiadał szef komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki (PO) - chciały się dowiedzieć, jakie wnioski prokurat...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Polska zatrzymuje działacza z Białorusi

  Gazeta Wyborcza

  Polscy pogranicznicy zatrzymali na przejściu granicznym w Korczowej Źmiciera Pimienaua, członka białoruskiej opozycyjnej Konserwatywno-Chrześcijańskiej Partii.

 • Dymisje po białoruskim blamażu

  Gazeta Wyborcza

  Szef departamentu współpracy międzynarodowej w Prokuraturze Generalnej zrezygnował z funkcji, jego zastępczyni odwołana - to finał przekazania Białorusi danych o rachunkach bankowych białoruskiego opozycjonisty.

 • Bialacki nie mógł uciekać

  Gazeta Wyborcza

  Mąż nie wyjechał za granicę, bo uważał, że nic złego nie zrobił, a jeżeli nawet, to nie może uciekać. Chciał się bronić, pisać skargi, tłumaczyć, zaskarżać - mówi żona Alesia Bialackiego, uwięzionego białoruskiego działacza praw człowieka.

Polecane tematy