Czas pójść do szkoły!

[podpis] MAGDALENA WARCHALA
Gazeta Edukacja - Matura i Studia nr 200, wydanie z dnia 29/08/2011, str. 3

Czas pójść do szkoły!

Wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, dlatego także wakacje zaraz odejdą w przeszłość. Ponad 560 tys. uczniów z naszego województwa już zastanawia się, pewnie co przyniesie im nowy rok szkolnyZmiany zaczną się od najmłodszych dzieci. Już 1 września, w związku z obniżeniem wieku szkolnego, do przedszkolnych zerówek pójdzie 44,5 tys. pięciolatków z naszego regionu. Dotąd obowiązkiem rocznego przygotowania przedszkolnego objęte były o rok starsze dzieci, jednak od września 2012 roku sześciolatki z...

[autor fot./rys] MATEUSZ SKWARCZEK
KA-OSA

Podobne artykuły

 • Szkoła z mydłem

  strony lokalne GW - Kraków

  Ponad 97 tys. krakowskich uczniów i przedszkolaków pomaszeruje dziś do szkoły na rozpoczęcie nowego roku. Minister edukacji chce, by był "Rokiem z pasją". Na pewno będzie rokiem ze zmianami.

 • Szkoła zamiast zerówki

  strony lokalne GW - Zielona Góra

  W Zielonej Górze zasiadło dziś w ławkach szkolnych prawie 50 proc. sześciolatków. Dzięki temu za rok, kiedy rozpoczynanie edukacji w tym wieku stanie się obowiązkiem, szkoły unikną tłoku. W Gorzowie już tak różowo nie będzie. Tu do szkoły poszło w tym roku zaledwie 13 proc. "zerówkowiczów"

 • TRZEBA BĘDZIE ZAMYKAĆ SZKOŁY

  strony lokalne GW - Bydgoszcz

  Pogłębiający się niż demograficzny sprawi, że cześć szkół i przedszkoli przestanie być miastu potrzebna - wynika z raportu bydgoskich urbanistów. Co zrobić ze zbędnymi budynkami?

Polecane tematy