ALFABET Tadeusza Słobodzianka

[podpis] WYSŁUCHAŁA DOROTA WYŻYŃSKA
strony lokalne GW - Warszawa nr 203, wydanie z dnia 01/09/2011Kultura, str. 7

ALFABET Tadeusza Słobodzianka

Nagroda Literacka "Nike", dyrekcja w Teatrze na Woli, sukces "Naszej klasy". I nowe ambitne plany. W naszym wakacyjnym cyklu przedstawialiśmy osobowości ze świata kultury, o których było głośno w minionym sezonie. Dziś Alfabet Tadeusza SłobodziankaA Aktor. Człowiek w teatrze - nie dekoracja, nie inscenizacja, czyli światło i brzdęk, ale człowiek, który ma coś do powiedzenia od siebie, oczywiście wtedy, kiedy ma. Przez ostatnie 20 lat w Polsce pojawiło się wielu nowocześnie grających aktorów. Pra...

[autor fot./rys] ALBERT ZAWADA
WA-DLO

Podobne artykuły

 • Teatr amatorów

  [ TCG BY ] - Co Jest Grane - Bydgoszcz

  Cykl "Pokaż się w teatrze" wraca na deski Miejskiego Centrum Kultury. Po wakacyjnej przerwie będzie można zobaczyć "Małego Księcia" według prozy Antoine`a de Saint-Exupery?ego oraz sztukę Doroty Masłowskiej "Między nami dobrze jest".

 • Klasyka na scenie

  [ TCG BY ] - Co Jest Grane - Bydgoszcz

  To ostatnia niedziela z wakacyjnym Przystankiem Teatr. Cykl zakończy adaptacja klasycznej baśni braci Grimm. Mali widzowie będą mogli obejrzeć "Jasia i Małgosię".

 • O banalnej miłości

  [ TCG BY ] - Co Jest Grane - Bydgoszcz

  Bydgoskie kino Orzeł i Letni Projektor Mózgu kontynuują cykl filmowych pokazów najlepszych produkcji teatru z małego ekranu - w niedzielę "Rzecz o banalności miłości".

Polecane tematy