Sierakowski: jest koniunktura dla lewicy

[podpis] ROZMAWIAŁA AGNIESZKA KUBLIK
Gazeta Wyborcza nr 252, wydanie z dnia 28/10/2011Kraj, str. 4

Sierakowski: jest koniunktura dla lewicy

ROZMOWA ZEz "Krytyki Politycznej"SŁAWOMIR SIERAKOWSKI: Słyszałem, że mamy już nowoczesną lewicę w parlamencie.- Tak, dziś spotkałem się z Aleksandrem Kwaśniewskim, ale to żadna nowość, nasze spotkania mają swoją tradycję.- SLD jest zszokowane wynikiem i musi się na nowo zdefiniować, jest też nowe środowisko aspirujące do lewicy, czyli Ruch Palikota. I nie zapominajmy, że w PO jest kilka osób o poglądach lewicowych. Czyli jest kilka podmiotów, z których może się zrodzić wreszcie porządna formacja...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • Korupcja w Sądzie Najwyższym?

  Gazeta Wyborcza

  Podczas śledztwa dotyczącego afery hazardowej CBA natknęło się na dowody wskazujące na korupcję w Sądzie Najwyższym. Taką informację otrzymali posłowie z komisji śledczej.

 • Apelują w sprawie Ziętary

  strony lokalne GW - Poznań

  Dwudziestu posłów, europosłów i senatorów z Wielkopolski wystosowało do prokuratora generalnego apel w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary. Chodzi o przekazanie śledztwa do innego województwa.

 • Nie będzie rekompensaty za skazanie w aferze skórzanej

  strony lokalne GW - Lublin

  Ani grosza rekompensaty nie dostanie córka Bolesława Dedo, skazanego na śmierć przez komunistyczny sąd w tzw. aferze skórzanej. Powód? Mężczyzna miał szczęście i w PRL szubienicę zamieniono mu na wieloletnie więzienie.

Polecane tematy