BGK na rynku walutowym, czyli interwencja, której nie było?

[podpis] IS
Gazeta Wyborcza nr 267, wydanie z dnia 17/11/2011Gospodarka, str. 21

BGK na rynku walutowym, czyli interwencja, której nie było?

Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedawał wczoraj na rynku dolary. Nie ma pewności, czy była to interwencja, czy rutynowa wymiana walut. Jeśli interwencja - to o mizernych skutkachOd poniedziałku, kiedy agencja Moody?s obniżyła perspektywę ratingu polskich banków, złoty stracił do euro 5 groszy, a do dolara 12 groszy.Wczoraj tamę rosnącemu kursowi dolara miał postawić Bank Gospodarstwa Krajowego.Jak podała agencja Reuters, powołując się na anonimowych dilerów walutowych, ok. godz. 11 BGK zaczął spr...

RP-DGW

Podobne artykuły

 • BĘDZIE ŁATWIEJ O KREDYT

  [ DGW RP ] - Gazeta Wyborcza

  Nadzór bankowy szykuje złagodzenie zasad udzielania kredytów przez banki. Ma to zahamować zwycięski marsz firm pożyczkowych, które co miesiąc podbierają bankom aż 80 tys. klientów!

 • Działka, księża i CBA

  strony lokalne GW - Rzeszów

  Dlaczego dyrektor Banku Gospodarstwa Krajowego w Rzeszowie przez pół roku mieszkał u prezesa rzeszowskiej firmy deweloperskiej Inmax i jak to się stało, że 12 mln zł w gotówce powędrowało jako darowizna do księdza?

 • Szpital ma długi? To niech weźmie kredyt

  strony lokalne GW - Kielce

  Szpital w Starachowicach jako pierwszy w Polsce zaciągnął kredyt obrotowy w Banku Gospodarstwa Krajowego. Jego oprocentowanie jest niskie, a formalności nie ma zbyt wiele. - Forma jest idealna, choć to nie jest lek na zadłużenie szpitali - przyznaje dyrektorka szpitala.

Polecane tematy