Gdyby karp miał głos, toby skowyczał

[podpis] ANNA JUREK
strony lokalne GW - Radom nr 298, wydanie z dnia 23/12/2011Wydarzenia, str. 6

Gdyby karp miał głos, toby skowyczał

Choć wciąż zdarzają się osoby, które przenoszą karpia w siatkach, to jednak coraz więcej ludzi stara się go traktować w sposób humanitarny. Straż miejska, służby weterynaryjne i stowarzyszenia trzymają rękę na pulsieWczoraj na ulicy minęłam trzy osoby przenoszące karpia w siatce. O to, czy to dobry sposób transportu, zapytałam przypadkowo spotkanego mężczyznę. W siatce miał przynajmniej dwa karpie. - Zawsze tak kupuję karpia - odpowiedział spokojnie. - A nie wydaje się panu, że on cierpi tak bez...

[autor fot./rys] ANNA JARECKA
RA-DLO

Podobne artykuły

 • A Ty jak traktujesz swojego karpia?

  strony lokalne GW - Poznań

  - Sprzedawcy w prawidłowy sposób ogłuszają karpie. Pakują też żywe ryby do specjalnych siatek z wodą. Problem w tym, że klienci wody nie chcą - mówią inspektorzy poznańskiego sanepidu.

 • Żywe ryby to nie przedmioty

  strony lokalne GW - Poznań

  Swarzędzką akcją "Bezpłatne ryby prosto z jeziora" zajmą się prawnicy Klubu Gaja. Być może sprawa trafi do prokuratury. Organizatorzy tłumaczą: - Nie chcieliśmy męczyć zwierząt. Chcieliśmy zrobić ludziom frajdę.

 • Kto przejmuje się losem karpi

  strony lokalne GW - Wrocław

  Nasz czytelnik nadesłał wstrząsające zdjęcia karpi w sklepowym basenie bez wody. Wokół tematu wybuchła gorąca dyskusja forowiczów. Oto niektóre głosy.

Polecane tematy