Po prostu Wunder

[podpis] TOMASZ HANDZLIK
Co Jest Grane - Kraków nr 22, wydanie z dnia 27/01/2012MUZYKA, str. 8

FILHARMONIA KRAKOWSKA

Po prostu Wunder

Jest jednym z największych niedocenionych pianistów XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pięć lat później dosłownie otarł się o główną nagrodę tego konkursu. Ingolf Wunder znów zagra w Filharmonii Krakowskiej.Urodził się w 1985 roku w Klagenfurcie. Pierwsze lekcje muzyki pobierał już w wieku czterech lat, a swój pierwszy występ dał cztery lata później. Grał wówczas na skrzypcach, na których osiągnął dość wysoki poziom. Kiedy miał 14 lat, nauczyciel odkry...

[autor fot./rys] RENATA DĄBROWSKA
KR-TCG

Podobne artykuły

 • Posłuchaj Ingolfa Wundera na bis

  strony lokalne GW - Gdańsk

  Odwołany podczas Gdańskiego Festiwalu Muzycznego z powodu choroby artysty recital Ingolfa Wundera odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami organizatorów 28 maja w Filharmonii Bałtyckiej.

 • Koncert nie tylko dla wunderomanów

  strony lokalne GW - Warszawa

  Był o krok od zwycięstwa w Konkursie Chopinowskim. Faworyt publiczności Ingolf Wunder wystąpi w czwartek w Filharmonii Narodowej.

 • Austriak i Chopin

  strony lokalne GW - Białystok

  Zdobywca II nagrody ex aequo na ostatnim, XVI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie oraz dwóch nagród specjalnych: za najlepsze wykonanie koncertu i Poloneza-Fantazji op. 6. Ingolf Wunder dziś wieczorem zagra w filharmonii.

Polecane tematy