Siatkarz namawia do badań

[podpis] KATARZYNA M. WIŚNIEWSKA
strony lokalne GW - Radom nr 46, wydanie z dnia 24/02/2012Wydarzenia, str. 4

Siatkarz namawia do badań

Młody siatkarz Czarnych Radom Jakub Pastuszka, który pomyślnie zakończył leczenie białaczki, namawia rówieśników do dbania o zdrowie. Założona przez zawodnika Siatkarska Liga Szpiczastych zorganizowała darmowe badania krwiJako pierwsi z darmowej morfologii mogli skorzystać uczniowie V LO im. Traugutta, którego absolwentem jest Kuba.- W zeszłym tygodniu pobrałyśmy krew od 210 uczniów. Badania wykazały, że młodzież jest zdrowa, jedynie kilka dziewcząt ma anemię. Dziś od godz. 9 krew do badań oddał...

[autor fot./rys] ANNA JARECKA
RA-DLO

Podobne artykuły

 • Mała drobna osóbka uratowała mi życie

  strony lokalne GW - Szczecin

  Żyłem tylko tym, jaki będzie jutro wynik badania krwi. Trudno wyrazić, co czułem, gdy się dowiedziałem, że jest ktoś, kto może być dla mnie dawcą szpiku - opowiada Wojciech Niewinowski z Koszalina, 26-latek, któremu życie uratowała młoda kobieta z Mazur.

 • Oskarżeni za złą transfuzję. Chory zmarł po przetoczeniu krwi

  strony lokalne GW - Łódź

  Sieradzka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko lekarzowi, pielęgniarce oraz pracownicy banku krwi z tamtejszego szpitala. Chory zmarł po tym, jak przetoczono mu krew przeznaczoną dla innej osoby.

 • (NIE)HONOROWE KRWIODAWSTWO

  strony lokalne GW - Łódź

  W szpitalach brakuje krwi. Dlatego ludzie, którzy jej potrzebują, muszą czekać tygodniami w kolejce. Jest jednak sposób, aby ją ominąć. Ale czy to zgodne z ideami honorowego krwiodawstwa?

Polecane tematy