Znajdź szufladkę dla siebie

[podpis] IRK
Dotknij Teatru nr 64, wydanie z dnia 16/03/2012, str. 2

Znajdź szufladkę dla siebie

Konstruowanie męskości nie jest już tak łatwe jak w czasach, gdy polegało tylko na przeciwstawianiu kobiecości. O tym problemie opowiada "Psycho-Somatic Gay-m, kobiecość/męskość/samotność" - spektakl, który będzie można zobaczyć 24 marca (sobota) w teatrze Szwalnia.Służba wojskowa, mianowanie na wojownika albo wizyta z synem w domu publicznym (co czynił niejeden starożytny filozof, jak Krates z Teb) - większość rytuałów, które przemieniały chłopca w mężczyznę, odeszła w zapomnienie. Sposoby, by ...

[autor fot./rys] MICHAŁ SIKOROWSKI
LO-ORX

Podobne artykuły

 • I ty zostaniesz Hannibalem

  Metro - Warszawa

  Doktor Hannibal Lecter wraca po raz czwarty. Tym razem genialny psychiatra- -kanibal ma twarz duńskiego aktora Madsa Mikkelsena i jest bohaterem serialu.

 • "Twarze i gęby" Seweryna

  [ DLO RA ] - strony lokalne GW - Radom

  Po wakacyjnej przerwie Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli rozpoczyna sezon artystyczny. Na początek w ramach cyklu "Twarze i gęby" spotkanie z Andrzejem Sewerynem.

 • Pogonowski w studiu nr 5

  strony lokalne GW - Płock (DLO PL)

  TVP Kultura zarejestrowała przedstawienie "Bracia Karamazow" legendarnego Teatru Provisorium. Jedną z głównych ról - Dymitra - gra w nim płocki aktor Mariusz Pogonowski. Kto wie, może po wakacjach zobaczymy naszego człowieka w największym teatrze świata - Teatrze Telewizji?

Polecane tematy