null

Podobne artykuły

 • Dokąd po książki? - największe warszawskie biblioteki

  Metro - Warszawa

  Biblioteka Główna im. Władysława Grabskiego (przy SGGW). Publikacje z biologii, rolnictwa, żywienia, biotechnologii, ekologii. Ogólnodostępne czytelnie (35 tys. woluminów), wypożyczalnia podręczników

 • Kto zbawi polską książkę

  Gazeta Wyborcza

  Około dwustu osób czeka na zatrudnienie w Bibliotece Narodowej we Frankfurcie nad Menem. Nie wystarcza właściwe wykształcenie. Potrzebne sq jeszcze znajomości, żeby tok prestiżową pracę uzyskać.W warszawskiej Bibliotece Narodowej wolnych jest ponad sto etatów merytorycznych. Do pracy przyjmuje się praktycznie każdego. Tylko kto zechce zatrudnić się w bibliotece? Polski bibliotekarz - niesie wieść gminna - to taka zasuszona mysz w szarym fartuchu, która zdejmuje książki z półek. Co to za frajda być zasuszoną myszą?

 • Mało, ale smacznie

  Gazeta Wyborcza

  Polityka często dzieli lub łączy tylko pozornie. Ze sztuką bywa inaczej. Współpraca miedzy warszawskim Muzeom Narodowym i Gabinetem Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego a Muzeum im. A. Puszkina w Moskwie trwa juz od kilku lat - na co kolejnym dowodem jest otwarta właśnie wystawa, którą można by zatytułować: Od Lagneau do Picassa.

Polecane tematy