DOM W DOBRYM ŚWIETLE

[podpis] TEKST KRZYSZTOF KOUYOUMDJIAN
Ładny Dom nr 5, wydanie z dnia 01/05/2012PRACE WYKOŃCZENIOWE, str. 104

DOM W DOBRYM ŚWIETLE

OD WŁAŚCIWIE DOBRANYCH I ROZMIESZCZONYCH LAMP ZALEŻY KOMFORT UŻYTKOWANIA POMIESZCZEŃ, CZYLI TO, CZY PO ZMROKU BĘDZIEMY MOGLI W NICH BEZPIECZNIE I WYGODNIE PRACOWAĆ, WYPOCZYWAĆ I PORUSZAĆ SIĘ.Właściwe oświetlenie pomieszczeń nie jest łatwe. O ile istnieją normy regulujące odpowiednie natężenie światła i jego rodzaj w miejscach pracy, o tyle dla domów tak ścisłych wytycznych nie ma.To, czy pomieszczenia są dobrze oświetlone, zależne jest od wielu czynników, takich jak wielkość i wysokość wnętrz, l...

RP-MLD

Podobne artykuły

 • NOWOCZESNE OŚWIETLENIE DOMU

  Ładny Dom

  INWESTORZY MAJĄ PRZED SOBĄ WYBÓR OŚWIETLENIA - I NIE CHODZI TYLKO O RODZAJ I STYLISTYKĘ LAMP, LECZ O ZASTOSOWANĄ W NICH TECHNOLOGIĘ. DOSTĘPNE SĄ CORAZ OSZCZĘDNIEJSZE ŹRÓDŁA ŚWIATŁA I CORAZ BARDZIEJ ZAAWANSOWANE MOŻLIWOŚCI STEROWANIA NIM.

 • DIODY LED W HOLACH I KORYTARZACH

  Ładny Dom

  DIODY ELEKTROLUMINESCENCYJNE (LED) NALEŻĄ DO NAJNOWOCZEŚNIEJSZYCH I NAJOSZCZĘDNIEJSZYCH ŹRÓDEŁ ŚWIATŁA. NIC DZIWNEGO, ŻE CORAZ CZĘŚCIEJ SZUKAMY DLA NICH ZASTOSOWANIA W NASZYCH DOMACH. ZALETY OŚWIETLENIA DIODOWEGO WARTO WYKORZYSTAĆ NA PRZYKŁAD W KORYTARZACH I NA SCHODACH.

 • SALON FUNKCJONALNIE I ŁADNIE OŚWIETLONY

  Ładny Dom

  JEDNA, CHOĆBY NAJEFEKTOWNIEJSZA LAMPA W SALONIE TO ZDECYDOWANIE ZA MAŁO. OŚWIETLENIE TEGO MIEJSCA POWINNO BYĆ ZRÓŻNICOWANE I DOSTOSOWANE DO JEGO RÓŻNYCH FUNKCJI. DLATEGO TRZEBA NIE TYLKO WYBRAĆ ODPOWIEDNIE ŹRÓDŁA ŚWIATŁA, ALE I MĄDRZE JE ROZPLANOWAĆ.

Polecane tematy