null

Podobne artykuły

 • CIERPIENIA MŁODEGO PARLAMENTARZYSTY

  Gazeta Wyborcza

  Europejski Parlament Młodzieży powołany został do życia w 1987 r. przez międzynarodową grupę nauczycieli, rodziców i uczniów szkół średnich. Jest apolityczną fundacją. Głównym jej patronem jest Parlament Europejski. Celami Europejskiego Parlamentu Młodzieży są: dawanie młodzieży okazji współtworzenia Własnej przyszłości, kształtowanie poczucia wspólnoty europejskiej, zapoznawanie z działaniem Instytucji demokratycznych, zwłaszcza Parlamentu Europejskiego.Prowadzić ma do tego współpraca szkół średnich z całego kontynentu.Młodzieżowym parlamentem kieruje pięcioosobowe prezydium, tworzone przez młodzież akademicką. W sesjach bierze udział 194 delegatów z krajów Dwunastki oraz specjalnie zaproszeni goście spoza Wspólnoty.Delegacje wyłaniane są na narodowych konwencjach szkół średnich spośród uczniów ostatnich klas (16-18 lat) poprzez konkurs na najciekawsze prace o przyszłości Europy.Po raz pierwszy polska delegacja gościła w Lizbonie w listopadzie 1990, po raz drugi, już na pełnych prawach na posiedzeniu w Pradze we wrześniu 1991 r.

 • Kotły czystości

  Gazeta Wyborcza

  "Naszym celem jest stymulowanie i organizowanie biznesu ekologicznego w Polsce. Musimy takie chronić polskich inwestorów przed byle jakimi, szkodliwymi kontaktami" - powiedział prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Bronisław Kamiński otwierając w środę w Warszawie polsko-szwedzkie sympozjum na temat ochrony atmosfery.

 • Wywiad dla Zulusów

  Gazeta Wyborcza

  (P) W 1971 roku powstałe w południowoafrykańskim bantustanie (plemiennym quasi-pań-stewku) KwaZulu biuro państwowego wywiadu RPA, którego celem było dostarczanie informacji o Afrykańskim Kongresie Narodowym Zulusom z Partii Wolności Inkatha - poinformował tygodnik "Weekly Mail".

Polecane tematy