Bydgoszcz Wita

[podpis] ANT
GW Bydgoszcz nr 130, wydanie z dnia 07/06/1999JEDYNKA, str. 1

WIZYTA JANA PAWŁA II

Bydgoszcz Wita

O 9.45 w Bydgoszczy wyląduje papieski śmigłowiec. Chwilę później Ojciec Święty, po raz pierwszy w historii 20-letniego pontyfikatu, stanie na bydgoskiej ziemi.

Choć stolica województwa kujawsko-pomorskiego jest jedną z największych polskich metropolii, nie znalazła się na trasie żadnej z sześciu poprzednich pielgrzymek. Była w cieniu Gniezna - najważniejszego miasta archidiecezji.

Dlatego metropolicie gnieźnieńskiemu, arcybiskupowi Henrykowi Muszyńskiemu i władzom miasta bardzo zależ...

BY-DLO

Podobne artykuły

 • Bydgoszcz też musi dostać siatkarski Mundial 2014

  strony lokalne GW - Bydgoszcz

  Bydgoszcz jest na wstępnej liście organizatorów siatkarskiego Mundialu 2014. Łuczniczka szans na finał nie ma, ale mecze eliminacyjne mistrzostw świata w siatkówce mogą z powodzeniem się w niej odbyć.

 • Bydgoszcz coraz lepsza, ale prezydent średni

  strony lokalne GW - Bydgoszcz

  Sondaż dla "Gazety". Bydgoszcz zmieniła się na lepsze - ocenia ostatnie dwa lata miasta 81 proc. bydgoszczan. Znacznie gorzej wypadł prezydent Konstanty Dombrowicz - zaledwie co trzecia osoba jest zadowolona z jego rządów

 • Bydgoszcz walczy o ESK

  strony lokalne GW - Toruń

  To już pewne. Bydgoszcz będzie konkurowała z Toruniem w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. - Kandydujemy bez obrażania kogokolwiek i bez obrażania się na kogokolwiek - mówi prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz

Polecane tematy