Podanie o pobieganie

[podpis] st
Gazeta Stołeczna nr 248, wydanie z dnia 23/10/1997SPORT, str. 14

LEKKOATLETYKA. Test Coopera

Podanie o pobieganie

Wystarczy 12 minut, żeby dowiedzieć się jaką, ma się kondycję. 30 lat temu, Amerykanin Kenneth Cooper wymyślił najprostszy test wydolności. W niedzielę każdy chętny będzie mógł przeprowadzić go na sobie.

W latach 60. lekarz Kenneth Cooper, twórca joggingu i aerobiku, wymyślił test dla kosmonautów. Polega on po prostu na ciągłym biegu przez 12 minut. Badany sprawdza swoją wydolność w tabeli, mierząc trasę, którą pokona w tym czasie.

Od godziny 11, w niedzielę, na żwirowym boisku AWF (...

WA-DLO

Podobne artykuły

 • Bieganie na Polanie

  GW Wrocław

  Ponad 500 osób zgłosiło się już do Biegu Piastów, który rozpocznie się na Polanie Jakuszyckiej 12 marca. Wśród Polaków najliczniejsi są wrocławianie i jeleniogórzenie, są również zawodnicy z Czech, N

 • Na miesiąc przed

  strony lokalne GW - Zielona Góra

  W 80 osób dookoła Przytoku? Byłoby wspaniale! A właśnie tylu chętnych mamy już w biegowej drużynie "Gazety". W nogach mamy blisko 150 km. Jedni okrzepli, czują się mocni, inni są na etapie zwątpienia. Kochani, dacie radę! Przed nami miesiąc przygotowań!

 • Przed przedszkolem

  Wysokie Obcasy Kraj

  Zegar biologiczny zwierząt rzadko się psuje, dlatego też nie ma lepszego budzika niż pies. Nie wiem, od której godziny moja suka zaczyna budzenie, ale faktem jest, że równo o szóstej rano otwieram oc

Polecane tematy