Indyjski styl, angielskie miasto

[podpis] Tomasz Kościelny
TURYSTYKA nr 43 dodatek do TURYSTYKA nr 261, wydanie z dnia 08/11/1997, str. 1

PODROŻE. Brighton

Indyjski styl, angielskie miasto

Brighton to nadmorski kurort na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Londyńczycy jeżdżą tam na weekendy, turyści zwiedzać zabytki, jakich nie znajdą w całej Anglii.

Najznamienitszym i najbardziej oryginalnym zabytkiem na południowym wybrzeżu jest pałac The Royal Pavilion, niegdyś rezydencja króla Jerzego IV, panującego w latach 1820-1830, jego brata Williama IV (1830-1837) oraz królowej Wiktorii (1837-19010.

Pałac stał się tak cenionym zabytkiem po przebudowie w 1815 roku przez Jo...

WA-TTU

Podobne artykuły

 • Angielskie miasto w indyjskim stylu / PODRÓŻE. Brighton

  T, dodatek do GW Katowice

  Brighton to nadmorski kurort na Południowym Wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Londyńczycy jeżdżą tam na weekendy, turyści zwiedzać zabytki, jakich nie znajdą w całej Anglii. Najznamienitszym i najbardziej

 • PREZYDENT UCZY SIĘ ZA OCEANEM

  strony lokalne GW - Zielona Góra

  Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, na miesiąc wyjechał z miasta. Zwiedza Stany Zjednoczone i uczy się amerykańskiego stylu zarządzania. Sceptycy pytają o jedno. Jak to robi, skoro nie zna języka angielskiego?

 • Wirtualny spacer po parku Mużakowskim. Na Euro 2012!

  strony lokalne GW - Zielona Góra

  Internauci z całego świata mogą wybierać się na wirtualne spacery po największych polskich miastach. Jednak ani Gorzowa, ani Zielonej Góry w ten sposób zwiedzić nie można. Za to park Mużakowski, tak!

Polecane tematy