Ile pograją czerwone berety? / BIELSKO. Jedyna taka orkiestra na Śląsku do likwidacji?

[podpis] Zbigniew Pendel
GW Katowice nr 64, wydanie z dnia 17/03/1999, str. 9

Ile pograją czerwone berety? / BIELSKO. Jedyna taka orkiestra na Śląsku do likwidacji?

Grają muzykę barokową, współczesną, świetni są w big-bandzie. Orkiestra garnizonowa z Bielska dzisiaj z innymi żołnierzami wchodzi do NATO. Ale muzycy boją się o jutro.

Porucznik Wojciech Piątek, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, kapelmistrz bielskiej orkiestry garnizonowej: - W zeszłym tygodniu we Wrocławiu zaczęto mówić, że niektóre orkiestry będą likwidowane. Potem okazało się, że jest lista 11 takich orkiestr, a na niej nasza.

Ministerstwo Obrony Narodowej potwierdziło, że...

KA-DLO

Podobne artykuły

 • Ślązaku, opowiedz Polsce

  strony lokalne GW - Katowice

  - Śląskość to przyjęcie zakamuflowanej opcji niemieckiej - oznajmił Jarosław Kaczyński. Jednym zdaniem dowiódł, że nie rozumie Śląska. Nie on pierwszy i nie jedyny. Jego wina. Ale może też nasza, bo o Śląsku nikomu nie opowiadamy?

 • Opowiedz Polsce o Śląsku

  strony lokalne GW - Rzeszów

  - Śląskość to przyjęcie zakamuflowanej opcji niemieckiej - oznajmił Jarosław Kaczyński. Jednym zdaniem dowiódł, że nie rozumie Śląska. Nie on pierwszy i niejedyny. Jego wina. Ale może też i nasza, bo co wiadomo o Śląsku?

 • Opowiedz Polsce o Śląsku

  strony lokalne GW - Kielce

  "Śląskość to przyjęcie zakamuflowanej opcji niemieckiej" - oznajmił w ubiegłym tygodniu Jarosław Kaczyński. Prezes największej partii opozycyjnej, a przed kilku laty premier polskiego rządu jednym zd

Polecane tematy