Biuro naszego rzecznika / Samorząd w obronie konsumentów

[podpis] Kamila Zielińska
S nr 0 dodatek do S, dodatek do GW Katowice nr 156, wydanie z dnia 07/07/1999, str. 3

Biuro naszego rzecznika / Samorząd w obronie konsumentów

Kiedy po jednym spacerze zniszczyły się nam buty, bluzka rozeszła się po pierwszym praniu, a sprzedawca nie chce uznać naszej reklamacji, nie musimy już biegać do sądu konsumenckiego. Naszą sprawą zajmie się rzecznik.

Zgodnie z prawem jednym z zadań samorządu terytorialnego jest ochrona konsumentów. Reprezentantem naszych interesów będzie powiatowy rzecznik kosumentów. Według znowelizowanych ustaw obowiązek jego powołania lub odwołania spoczywa na radzie powiatu lub radzie miasta na praw...

KA-DLO_D

Podobne artykuły

 • Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiada ks. biskupowi Orszulikowi

  Gazeta Wyborcza

  W związku ze stanowiskiem ks. bkpa Alojzego Orszulika, opublikowanym w "Gazecie Wyborczej" w dniu 20 sierpnia 1990 r. zostałam upoważniona do przekazania, co następuje: 1. Treść listu rzecznika praw

 • Drzycimski:Rozmowy były

  Gazeta Wyborcza

  Rzecznik prezydenta Andrzej Drzycimski powiedział ra­diowej Trójce, że "prezydent, jako zwierzchnik sit zbrojnych, może zaprosić do Belwederu każdego oficera na rozmowę lub polecić takie spotkania swoim urzędnikom, np. rzecznikowi prasowemu, szefowi swego gabinetu Mieczysła­wowi Wachowskiemu lub szefowi Biura Bezpieczeństwa Na­rodowego Jerzemu Milewskiemu".

 • Ulgi znikają przez zaskoczenie

  Gazeta Wyborcza

  (P) Rzecznik Praw Obywatelskich rozważa wystąpienia do Try­bunału Konstytucyjnego w spra­wia niezgodnego z zasadami legis­lacyjnymi sposobu zniesienia ulg celnych dla Polaków pracujących za granicą - poinformował "Ga­zetę" dr Ryszard Zelwiański z Biu­ra Rzecznika.

Polecane tematy